Článek Děti, děti, děti!

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Děti, děti, děti!

13. 08. 2013 - 14:45

jarmik: Když se na to podívám očima rodiče dvou předškolních potomků, tak je to skutečně stres se s nimi pohybovat na veřejnosti, kde je víc lidí namačkaných. V kupé jsem s nimi ještě nejel (naštěstí), ale strašné jsou fronty a podobné záležitosti.

Aktuálně mám ten názor, že se s tím moc nedá dělat. Dítko člověk dostane s nějakým temperamentem od přírody a ty temperamenty se opravdu hodně liší a u dětí se ty rozdíly naplno projevují; už jenom mít kluka a mít holku, to jsou odlišné živočišné druhy. Mám dva kluky a když vidím u kamarádů, jak to je s holčičkami, to je rozdíl úplně od počátku.

A když má člověk dítě divoké, tak ono by se dalo poměrně snadno uřvat a utřískat do podoby, že bude tiše sedět na místě. Což ale dneska málokdo svým dětem chce udělat a jako rodič to vlastní děti takhle ušlápnout nechci; protože se obávám, že úplně tu stoprocentní kázeň u předškolních dětí nelze rozumně vymoci. Jasně, že kázeň musí být, ale zdá se mi, že dnešní rodičové (my) chceme oproti třeba vlastnímu dětství tu hranici mezi svobodou a kázní posunout kousek ve prospěch té svobody.

---
jarmik.pise.cz

14. 08. 2013 - 20:52

kari: Napsala bych něco ve stylu "svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného," ale chápu, že tohle se dítěti jen těžko vysvětlí. Nechávat mu prostor pro jeho přirozený rozvoj je správné, kdysi se mi dostala do rukou kniha o tzv. "líných rodičích," která mi celkem otevřela oči, ale na druhou stranu je dobré mu stanovit právě meze, které sice překročit může, ale mělo by pak počítat s následky. Těžko říci, jak to jde realizovat v praxi, můj mateřský instinkt je zamrzlý kdesi v kostičce ledu v jednom z nejtmavších koutů mé duše

---
kari.pise.cz

13. 08. 2013 - 18:09

garbage®blbne.cz: Já mám děti ráda pouze z dálky, v blízkosti 1 metru už mi lezou na nervy. Teda aspoň ty rozjívené.

---
garbage.blbne.cz

14. 08. 2013 - 20:48

kari: Nejhorší je, že nikdy nevíš, jaká skrytá hrozba se v nich skrývá

---
kari.pise.cz

13. 08. 2013 - 23:49

sargo: Asi tě neutěší, že ani majitelé těch podměrečných bytostí si jiné než svoje bytosti s nijakým nadšením neužívají, a že když dojde na dlouhé cesty, míra jejich negativních emocí je několikanásobně vyšší, než co dokáže vyplodit jakýkoli náhodný kolemjdoucí, a ano, to i u svých?

---
sargo.pise.cz

14. 08. 2013 - 02:35

kari: S každým dalším komentářem mám nutkání omluvit se mé matičce =)

---
kari.pise.cz

14. 08. 2013 - 08:31

sargo: Nemusíš. "Pánbů se ti pomstí na dětech"

---
sargo.pise.cz

14. 08. 2013 - 12:36

sargo: Teda, už vím, co jsem chtěla napsat! Že problém není v dětech, ale jejich rodičích. Ony za to málokdy můžou, i ty temperamentnější. Ale co z nich někdy dospěláci dělají, to je na ránu...

---
sargo.pise.cz

14. 08. 2013 - 20:47

kari: Sargo: Nejen, co z nich dělají, ale i to, co z nich nechávají zcela dobrovolně dělat ostatními. Ale kostky jsou již vrženy

---
kari.pise.cz

04. 09. 2013 - 12:40

sayonara: Děti jsou jako prdy - každý má rád jen ty vlastní...

---
sayonara.pise.cz

23. 10. 2014 - 15:56

walome: Tohle je tak těžký téma, že se nelze vyjádřit jen v komentu. Jen řeknu, že řvoucí děti mě serou mnohem míň, než jejich neteční rodiče, kteří prosazují tu US svobodonou výchovu a rozvoj charakteru již od roku a půl života. Na druhou stranu cholerickej fotr v džínce, co prudí svou pěti letou dceru, ať sedí rovně, mi taky nesedí.

A odpovím na otázku kam spěchaj ty páry, co si brzo udělaj dítě - nechtěj mít v padesáti puberťáka

---
walome.pise.cz

25. 10. 2014 - 19:33

kari: Mít v padesáti puberťáka také nemusí být ideální, to připustím. Ale, na druhou stranu, v 50 snad má člověk ještě tolik sil, aby vychovával dítě, ne?

---
kari.pise.cz