Podzim, pi*o!

29. říjen 2014 | 12.20 |

 ... pivo, piko, dosaďte si za hvězdičku písmenko dle libosti, fantazii a potřebám se meze nekladou. Skoro jsem už zapomněla, jaký je to pocit, když vstanete a teploměr v kuchyni ukazuje 16,7 °C. Už asi nepůjde běhat po bytě "jen tak", jak jsem byla přes léto zvyklá. Zima se blíží, znějí slova jednoho rozprášeného rodu Západozemí.

Podzim mám ze všech ročních období nejraději. Barevné listí, bla bla bla, mlha, bla bla bla, sychravo, bla bla bla, nostalgie, bla bla bla. Že bych se konečně díky tomu všemu dokopala k sepsání prvního článku v rubrice Ozvěny minulosti? Podzim je navíc jediným ročním obdobím, kdy ve zvýšené míře piji čaj. Navoněný, sáčkový. Přesně ten, který je všemi znalci čajů zavrhován. Upřímně, těm opravdovým čajům nerozumím, nikdy jsem jim nepřišla na chuť a navíc ve mně evokují blonďatost, což ze mě činí postrach všech čajoven. S podzimem však přichází cosi, co mě nutí k inhalaci všech laciných parfémovaných výluhů, jejichž vůně má s jejich chutí pramálo společného. Hoď kámen, Ty kdož jsi bez viny!
 
Blíží se taktéž kouzelná páteční noc. Samhain či Halloween, nazývejte to jak chcete. Pro mě to je noc, kdy duše mimo náš hmotný svět jsou nám blíže nežli jindy. Shodou okolností však budu muset absolvovat v Praze firemní akci, kde mnozí kolegové oslaví své třicátiny, čtyřicátiny, povýšení i narození potomků. Proto, uvidíte-li toho večera Karolínku ploužíce se ulicemi hlavního města s rozpaženýma rukama, z nichž budou plápolat černé plameny a nad nimiž se bude vznášet hejno krákajících krkavců, nevšímejte si jí - jen využívá jedinečné příležitosti okamžiku. Trochu mě mrzí, že tuto příležitost nebudu moci strávit s Déčkem a nechám ji doma s dvěma novými přírustky, tedy -
 
S Déčkem jsme již nějakou dobu o tom diskutovaly a v závěru se výjimečně shodly, že je pro nás dvě 3+kk zbytečně velké; jednu místnost prakticky využíváme jen jako skladiště, případně místo k přespání návštěv, tudíž (oficiálně) od 1. listopadu 2014 u nás uvítáme studentskou dvojici Terku a Alex. Částečně tím snad i vyřeším problém se samotou Déčka v době, kdy jsem mimo Brno. Terka je od Budějovic a příliš si prý nesedla se spolubydlící v bytě, kde doposud bydlela. V pondělí se u nás zastavovala a hned včera jsem využila po třech pracovních jednoho volného dne (aspoň ten státní svátek mi vyšel) a pomohla jsem jí všechny věci naházet do mé nevelké Fóbie a převést je k nám, takže od včerejší noci tu už je Terka s námi. Zatím se jeví v klidu - uklízí si po sobě, věci má systematicky srovnané, celé Déčko. Uvidíme, jak se jí to bude dařit po měsíci :)
 
Alex je z Užhorodu (hurá)! Už když jsem s ní mluvila po telefonu, všimla jsem si toho nápadného přízvuku. Když jsme se včera večer sešly v kavárně, česky jsme se prakticky jen pozdravily a zbytek rozhovoru probíhal již v ukrajinštině. Přes rok už bydlí v Brně u nějaké její rodinné známé, ale prý je na čase se trochu osamostatnit. Zítra si sem v krosně přiveze první várku a v pátek v tom bude pokračovat. Já jí s tím žel bohům nepíchnu, anóbrž zítra odjíždím do Prahé a vrátím se až v neděli. Čechy, Moravu, Slovensko i Ukrajinu - to vše náš podkrovní byt dokáže pojmout najednou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Podzim, pi*o! sayonara 29. 10. 2014 - 15:09
RE(2x): Podzim, pi*o! kari 29. 10. 2014 - 17:07
RE: Podzim, pi*o! tlapka 30. 10. 2014 - 18:23
RE(2x): Podzim, pi*o! kari 31. 10. 2014 - 00:31
RE: Podzim, pi*o! sargo 31. 10. 2014 - 14:59
RE(2x): Podzim, pi*o! kari 31. 10. 2014 - 16:11